Milijana Mitrić provozala se prvim taksi vozilom za osobe sa invaliditetom. Ono će im, kaže, olakšati svakodnevni život. Njhov problem je, priznaje, mnogo širi, a ovo je prvi korak u njegovom rješavanju.
Mi smo prosto prinuđeni da svi moramo funkcionisati i obavljati naše svakodnevne životne obaveze i dužnosti kroz prevoz, a za invalidna lica imati prilagođeno vozilo pri gradskom prevozu je od neprocjenjivog značaja”, kaže Milijana Mitrić.
Na prvi pogled, molbe invalidnih lica su ispunjene. Ipak, u pitanju je samo jedno prilagođeno vozilo na osamdeset jednog korisnika. I ono je tek prvi korak u rješavanju brojnih problema kretanja invalida.
“Mi nikad nismo zadovoljni i mislimo da ima još puno toga šta bi trebalo da se odradi, ali Bože moj, evo mic po mic, i ova usluga je nešto od toga što pokazuje da se stalno nešto radi i pokušava da se nešto uradi”, rekao je Radovan Rristić, izvršni direktor Udruženja distrofičara regije Banjaluka.
Grad je iz kase za vozilo izdvojio pedeset hiljada maraka. A korisnici će za usluge prevoza plaćati četrdeset feninga po kilometru. U slučaju potrebe za dodatnim vozilima, njihovo opremanje neće biti problem, tvrde u gradskoj upravi, iako se i na ovo prvo čekalo više od dvanaest godina.
“To je naša namjera bila, već podugo traje taj proces uvođenja taksi prevoza za invalidna lica i
moram reći da smo previše vremena izgubili u proceduri žalbi na uvođenje tenderske procedure”, rekao je Slobodan Gavranović, gradonačelnik Banjaluke.
Neprilagođenost infrastrukture osobama sa invaliditetom uočljiva je u svim dijelovima grada. Pa i ispred samog Udruženja, gdje je bez rampe, i prelazak preko ulice, težak zadatak.
The post Taksi vozilo za osobe sa invaliditetom nakon 12 godina appeared first on ATV.